  • SRR6028-820Y
SRR6028-820Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR6028-820Y
HK JDW NO:
103-SRR6028-820Y
Datasheet:
SRR6028-820Y
Description:
FIXED IND 82UH 700MA 400 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
SRR6028-820Y
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2006
  • Series
    SRR6028
  • Size / Dimension
    0.268Lx0.268W 6.80mmx6.80mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Terminal Finish
    Silver/Nickel/Tin (Ag/Ni/Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Current Rating
    700mA
  • Inductance
    82μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    14MHz
  • Q @ Freq
    9 @ 796kHz
  • Current - Saturation
    560mA
  • Q Factor
    9
  • Case/Size Code
    2727
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm