  • SRR7032-150M
SRR7032-150M
advertisement
Manufacturer No:
SRR7032-150M
HK JDW NO:
103-SRR7032-150M
Datasheet:
SRR7032-150M
Description:
FIXED IND 15UH 1.1A 95 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRR7032-150M
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2006
  • Series
    SRR7032
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Resistance
    95MOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    7.3mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Frequency
    32MHz
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    95mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Q @ Freq
    22 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Current - Saturation
    1.2A
  • Q Factor
    22
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    1.1A
  • RMS Current (Irms)
    1.1A
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm