  • SRU1038-470Y
SRU1038-470Y
advertisement
Manufacturer No:
SRU1038-470Y
HK JDW NO:
103-SRU1038-470Y
Datasheet:
SRU1038-470Y
Description:
FIXED IND 47UH 1.65A 121 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
SRU1038-470Y
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2005
  • Series
    SRU1038
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Depth
    10.3mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    121mOhm
  • Max DC Current
    1.65A
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q @ Freq
    22 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    22
  • Q Factor
    22
  • Inductance Tolerance
    30%
  • DC Current
    1.65A
  • RMS Current (Irms)
    1.65A
  • Height
    3.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm