  • SRU1048-8R2Y
SRU1048-8R2Y
advertisement
Manufacturer No:
SRU1048-8R2Y
HK JDW NO:
103-SRU1048-8R2Y
Datasheet:
SRU1048-8R2Y
Description:
FIXED IND 8.2UH 4.6A 15 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRU1048-8R2Y
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2005
  • Series
    SRU1048
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Tin (Sn)
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    10.3mm
  • Current Rating
    3.8A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    8.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15mOhm
  • Max DC Current
    4.6A
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    8 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Q Factor
    8
  • Case/Size Code
    3939
  • Inductance Tolerance
    30%
  • DC Current
    4.6A
  • RMS Current (Irms)
    4.6A
  • Height
    4.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm