  • SSM1F-152P-05T1
SSM1F-152P-05T1
advertisement
Manufacturer No:
SSM1F-152P-05T1
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-SSM1F-152P-05T1
Package:
Pill, Square
Datasheet:
SSM1F-152P-05T1
Description:
Feed Through Capacitors 100V 5A 1500pF SMT EMI FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSM1F-152P-05T1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Pill, Square
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    SSM
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.083W 8.00mmx2.10mm
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Low Pass
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Data Lines for Mobile Devices
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1.5nF
  • Technology
    LC (Pi)
  • Current Rating
    5A
  • Number of Channels
    1
  • Current
    5A
  • ESD Protection
    No
  • Filter Order
    3rd
  • Values
    C = 1500pF
  • Height
    0.087 2.20mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    2.1mm