  • SSP-13MDB152UP12G
SSP-13MDB152UP12G
advertisement
Manufacturer No:
SSP-13MDB152UP12G
HK JDW NO:
454-SSP-13MDB152UP12G
Package:
Module
Datasheet:
SSP-13MDB152UP12G
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSP-13MDB152UP12G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Published
    2007
  • Series
    Poly-Leds™
  • Size / Dimension
    0.937Dia x 1.398 H 23.80mmx35.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Green (x 13)
  • Applications
    Incandescent Replacements, Indicator Lights
  • HTS Code
  • Power Rating
    25mW
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    25mA
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Configuration
    13 Round
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED DISPLAY CLUSTER
  • Luminous Intensity
    99.1 cd
  • Millicandela Rating
    99100mcd
  • Forward Current-Max
    0.09A
  • Wavelength
    525nm
  • Base Type
    Bayonet (BA15D)
  • Display Height
    23.8mm