  • SSR-480A125
SSR-480A125
advertisement
Manufacturer No:
SSR-480A125
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
797-SSR-480A125
Package:
Hockey Puck
Datasheet:
Description:
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SSR-480A125
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Hockey Puck
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Series
    SSR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Operating Temperature (Max)
    80°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Output Type
    AC, Zero Cross
  • Number of Elements
    1
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Configuration
    COMPLEX
  • Voltage - Input
    90V~280VAC
  • Voltage - Load
    48V~660V
  • Forward Current-Max
    0.015A
  • On-State Current-Max
    125A
  • Load Current
    125A
  • Isolation Voltage-Max
    4000V