  • STEVAL-ISA055V1
STEVAL-ISA055V1
advertisement
Manufacturer No:
STEVAL-ISA055V1
Manufacturer:
STMicroelectronics
HK JDW NO:
761-STEVAL-ISA055V1
Package:
Datasheet:
STEVAL-ISA055V1
Description:
BOARD EVAL BASED ON ST1S12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
STEVAL-ISA055V1
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Voltage - Input
    2.5V~5.5V
  • Current - Output
    700mA
  • Voltage - Output
    1.2V
  • Frequency - Switching
    1.7MHz