  • STFV075-24L
STFV075-24L
advertisement
Manufacturer No:
STFV075-24L
Manufacturer:
SolaHD
HK JDW NO:
737-STFV075-24L
Package:
Datasheet:
Description:
ACT TRC FLTR PLUS 7.5A 240V 1P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
STFV075-24L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.587573kg
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Published
    2012
  • Series
    STFV
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    240V
  • Current Rating
    7.5A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    240V
  • Approval Agency
    CSA, cURus
  • Configuration
    Single Stage
  • Output Current
    7.5A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • Height
    159mm