  • FN2010B-16-06
FN2010B-16-06
advertisement
Manufacturer No:
FN2010B-16-06
HK JDW NO:
694-FN2010B-16-06
Package:
Datasheet:
FN2010B-16-06
Description:
Power Line Filters 16A MEDICAL FASTON GENERAL PURPOSE FLTR
Step5Bar-code shipping tag
FN2010B-16-06
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis, Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2008
  • Series
    FN 2010
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Resistance
    1MOhm
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    MEDICAL VERSION; INDUCTANCE 0.7 MILLIHENRY
  • Depth
    46.6mm
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    400Hz
  • Termination Style
    Quick Connect
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, ENEC, UR
  • Physical Dimension
    L50.5XB44.5XH29.3 (mm)/L1.988XB1.752XH1.154 (inch)
  • Inductance
    700μH
  • Leakage Current
    2μA
  • Max Voltage Rating (AC)
    250V
  • Max Current Rating
    16A
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    29.3mm
  • Length
    71mm
  • Width
    44.5mm