  • STGWA30H65DFB
STGWA30H65DFB
advertisement
Manufacturer No:
STGWA30H65DFB
HK JDW NO:
761-STGWA30H65DFB
Datasheet:
STGWA30H65DFB
Step5Bar-code shipping tag
STGWA30H65DFB
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    HB
    1 (Unlimited)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    STGWA30
  • Input Type
    Standard
  • Power - Max
    260W
  • Reverse Recovery Time
    140ns
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    650V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    60A
  • Test Condition
    400V, 30A, 10 Ω, 15V
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2V @ 15V, 30A
  • IGBT Type
    Trench Field Stop
  • Gate Charge
    149nC
  • Current - Collector Pulsed (Icm)
    120A
  • Td (on/off) @ 25°C