  • STMGFS302405-R
STMGFS302405-R
advertisement
Manufacturer No:
STMGFS302405-R
HK JDW NO:
165-STMGFS302405-R
Package:
Datasheet:
STMGFS302405-R
Description:
Isolated DC/DC Converters Valued added PS
Step5Bar-code shipping tag
STMGFS302405-R
  • Weight
    141.747616g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    STMGFS (30W)
  • Size / Dimension
    4.61Lx2.05W x 1.06 H 117.1mmx52.1mmx26.9mm
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    30W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Output Power
    30W
  • Current - Output 1
    6A
  • Height
    27mm
  • Width
    52mm