  • SWI6-5.9-N-N5
SWI6-5.9-N-N5
advertisement
Manufacturer No:
SWI6-5.9-N-N5
HK JDW NO:
193-SWI6-5.9-N-N5
Package:
Datasheet:
SWI6-5.9-N-N5
Description:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.9V 7.1W
Step5Bar-code shipping tag
SWI6-5.9-N-N5
    20 Weeks
  • Weight
    0.172lb 78.02g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWI6-N (6W)
  • Size / Dimension
    2.20Lx1.10W x 1.65 H 56.0mmx28.0mmx42.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    7.1W
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Approval Agency
    cULus, PSE
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    1.2A
  • Polarity
    Negative
  • Polarization
    Negative Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    5.9V
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    41.91mm