  • SY010M1000A5F-0820
SY010M1000A5F-0820
advertisement
Manufacturer No:
SY010M1000A5F-0820
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SY010M1000A5F-0820
Package:
Description:
Capacitor 20% Tape and Reel
Step5Bar-code shipping tag
SY010M1000A5F-0820
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    1000uF
  • ESR (Ohm)
    0.069
  • Equivalent Series Resistance Type
    Very Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.069@20°C@100kHz
  • IR (mA)
    1050
  • IL (uA)
    3@2Min
  • Lifetime (h)
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Wire Form
    Long Lead and Form
  • Size (mm)
    8 X 20
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -40
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    8
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Electrolytic
  • Construction
    Aluminum Cylindrical Can
  • Termination Style
    Radial
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    10VDC