  • SZ300812-1
SZ300812-1
advertisement
Manufacturer No:
SZ300812-1
Manufacturer:
DB Unlimited
HK JDW NO:
208-SZ300812-1
Package:
Datasheet:
SZ300812-1
Description:
PIEZO SPEAKER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SZ300812-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Shape
    Rectangular
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.181Lx0.787W 30.00mmx20.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder Pads
  • Type
    General Purpose
  • Technology
    Piezo
  • Frequency - Self Resonant
    800Hz
  • Power - Max
    16W
  • Frequency Range
    300Hz~20kHz
  • Power - Rated
    5W
  • Port Location
    Top
  • Efficiency - dBA
    80.00
  • Efficiency - Type
    Sound Pressure Level (SPL)
  • Efficiency - Testing
    100mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm