  • SZMM5Z8V2ST5G
SZMM5Z8V2ST5G
advertisement
Manufacturer No:
SZMM5Z8V2ST5G
HK JDW NO:
598-SZMM5Z8V2ST5G
Datasheet:
SZMM5Z8V2ST5G
Description:
ZENER DIODE 15Ohm ±2.07% 700nA @ 5V -65°C~150°C TJ SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
SZMM5Z8V2ST5G
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Tolerance
    ±2.07%
    Tin (Sn)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    700nA @ 5V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    15Ohm
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    8.2V