  • T1210-2R2G
T1210-2R2G
advertisement
Manufacturer No:
T1210-2R2G
HK JDW NO:
773-T1210-2R2G
Datasheet:
T1210-2R2G
Description:
T1210-2R2G datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
T1210-2R2G
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating
    270mA
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.8Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    170MHz
  • Q @ Freq
    45 @ 50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm