  • T20XW-253-D06
T20XW-253-D06
advertisement
Manufacturer No:
T20XW-253-D06
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-T20XW-253-D06
Package:
Datasheet:
Description:
Through Hole TRIMMER, 25kOhm, Cermet,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T20XW-253-D06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Series
    T20
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    -100100 ppm/°C
  • Resistance
    25kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    Tube
  • Construction
    Sealed
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    5.97mm
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.51 mm