  • T9AV1D22-18
T9AV1D22-18
advertisement
Manufacturer No:
T9AV1D22-18
Manufacturer:
TE Connectivity / P&B
HK JDW NO:
797-T9AV1D22-18
Step5Bar-code shipping tag
T9AV1D22-18
  • Contact Material
    Cadmium, Silver
  • Mount
    Through Hole
  • Weight
    33g
  • Packaging
    Bulk
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • ELV
    Non-Compliant
  • Throw Configuration
    SPST
  • Coil Resistance
    324Ohm
  • Coil Current
    55.6mA
  • Release Time
    15 ms
  • Contact Rating (Current)
    30A
  • Coil Power
    1W
  • Coil Voltage (DC)
    18V
  • Contact Voltage Rating (AC)
    277V
  • Height
    27.8892mm
  • Length
    32.5mm
  • Width
    27.4mm