  • TA48M025F
TA48M025F
advertisement
Manufacturer No:
TA48M025F
Manufacturer:
Toshiba
HK JDW NO:
4669-TA48M025F
Package:
Datasheet:
TA48M025F
Description:
2.3mm PMIC 3
Quantity:
In Stock : 6909
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TA48M025F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.3mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSIP-T3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Output Voltage 1
    2.5V
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.4V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Voltage Tolerance-Max
    5%
  • Output Current1-Max
    0.5A
  • Dropout Voltage1-Max
    0.65V
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Input Voltage Absolute-Max
    29V
  • Adjustability
    FIXED
  • Load Regulation-Max(%)
    0.065%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.015%