  • TA58L15S,Q(J
TA58L15S,Q(J
advertisement
Manufacturer No:
TA58L15S,Q(J
HK JDW NO:
4669-TA58L15S,Q(J
Package:
TO-220-3 Full Pack
Datasheet:
TA58L15S,Q(J
Description:
Fixed PMIC TO-220-3 Full Pack
Quantity:
In Stock : 15004
Step5Bar-code shipping tag
TA58L15S,Q(J
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3 Full Pack
  • Supplier Device Package
    TO-220NIS
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    50mA
  • Voltage - Input (Max)
    29V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    250mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    15V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    1.4mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.4V @ 200mA