  • TA79L12F
TA79L12F
advertisement
Manufacturer No:
TA79L12F
Manufacturer:
Toshiba
HK JDW NO:
4669-TA79L12F
Package:
Datasheet:
Description:
1.5mm PMIC 3
Quantity:
In Stock : 2866
Step5Bar-code shipping tag
TA79L12F
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to TA79L12F .
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    1.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Voltage - Output
    -12V
  • Output Voltage 1
    12V
  • Input Voltage (Min)
    14.5V
  • Input Voltage (Max)
    27V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.7V
  • Regulator Type
    FIXED NEGATIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR
  • Voltage Tolerance-Max
    5%
  • Output Current1-Max
    0.15A
  • Operating Temperature TJ-Max
    125°C
  • Input Voltage Absolute-Max
    35V
  • Adjustability
    FIXED
  • Load Regulation-Max(%)
    0.225%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.25%
  • Length
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.6mm
  • Width
    2.5mm