  • TA810PW200KJE
TA810PW200KJE
advertisement
Manufacturer No:
TA810PW200KJE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TA810PW200KJE
Package:
Radial
Datasheet:
TA810PW200KJE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TA810PW200KJE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~180°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    Power Chip® TA
  • Size / Dimension
    1.085Lx0.240W 27.56mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 350
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    500V
  • Height
    25.908mm
  • Height Seated (Max)
    1.020 25.91mm