  • TAC-300-103
TAC-300-103
advertisement
Manufacturer No:
TAC-300-103
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-TAC-300-103
Package:
Datasheet:
TAC-300-103
Description:
Power Line Filters 3Phase 500VAC 300A 10,000pF EMI filter
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TAC-300-103
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2016
  • Series
    TAC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10nF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    300A
  • Frequency
    1MHz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L360.0XB190.0XH110.0 (mm)/L14.173XB7.48XH4.331 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    1mA
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • Height
    110mm
  • Length
    360mm
  • Width
    190mm