  • TAH-04-683
TAH-04-683
advertisement
Manufacturer No:
TAH-04-683
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-TAH-04-683
Package:
Datasheet:
TAH-04-683
Description:
Noise Filter,3-Phase,4A,95mH,2.2uf, 68000pf,2.48x2.52x5.04,RoHS Comp.
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TAH-04-683
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2006
  • Series
    TAH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    68nF
  • Depth
    63mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    4A
  • Frequency
    1MHz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L128.0XB63.0XH64.0 (mm)/L5.039XB2.48XH2.52 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    2.5mA
  • Max Current Rating
    4A
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • High Pot
    2000 V
  • Height
    66mm
  • Length
    128mm