  • TAJA474K025TNJ
TAJA474K025TNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJA474K025TNJ
HK JDW NO:
66-TAJA474K025TNJ
Package:
Datasheet:
TAJA474K025TNJ
Description:
0.47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJA474K025TNJ
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    0.47μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    14000 mΩ
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm