  • TAJB225M016SNJ
TAJB225M016SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJB225M016SNJ
HK JDW NO:
66-TAJB225M016SNJ
Package:
Molded
Datasheet:
TAJB225M016SNJ
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination Polar Tantalum Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
TAJB225M016SNJ
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
    1411
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm