  • TAJD156K025TNJV
TAJD156K025TNJV
advertisement
Manufacturer No:
TAJD156K025TNJV
HK JDW NO:
66-TAJD156K025TNJV
Package:
Radial
Datasheet:
TAJD156K025TNJV
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
TAJD156K025TNJV
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    15μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2917
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1000 mΩ
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm