  • TAZH106K035LBLC0823
TAZH106K035LBLC0823
advertisement
Manufacturer No:
TAZH106K035LBLC0823
HK JDW NO:
66-TAZH106K035LBLC0823
Description:
10μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH106K035LBLC0823
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    220mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    500 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm