  • TBC-100-683
TBC-100-683
advertisement
Manufacturer No:
TBC-100-683
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-TBC-100-683
Package:
Datasheet:
TBC-100-683
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TBC-100-683
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2008
  • Series
    TBC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    68nF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    100A
  • Frequency
    1MHz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L456.0XB150.0XH92.0 (mm)/L17.953XB5.906XH3.622 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Leakage Current
    2.5mA
  • Filter Type
    Three Phase (Wye)
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • Height
    92mm
  • Length
    456mm
  • Width
    150mm