  • TC33X-2-333E
TC33X-2-333E
advertisement
Manufacturer No:
TC33X-2-333E
HK JDW NO:
103-TC33X-2-333E
Package:
Datasheet:
TC33X-2-333E
Step5Bar-code shipping tag
TC33X-2-333E
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    Trimpot® TC33 - Open Frame
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.150 x 0.142 Face x 0.047 H 3.80mmx3.60mmx1.20mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    33kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    1.1938mm