  • TCG750T450N2C
TCG750T450N2C
advertisement
Manufacturer No:
TCG750T450N2C
HK JDW NO:
192-TCG750T450N2C
Datasheet:
TCG750T450N2C
Description:
TCG 75μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 944mA 1.000Diax2.125L 25.40mmx53.98mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TCG750T450N2C
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    944mA
    1000 hours
  • ESR
    1980 mΩ
  • Diameter
    25.4mm
  • Height
    53.9mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Published
    2005
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    1.000Diax2.125L 25.40mmx53.98mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Capacitance
    75μF
  • Voltage - Rated DC
    450V