  • TCR2EF18,LM
TCR2EF18,LM
advertisement
Manufacturer No:
TCR2EF18,LM
Manufacturer:
Toshiba
HK JDW NO:
4669-TCR2EF18,LM
Package:
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC
Quantity:
In Stock : 15380
Step5Bar-code shipping tag
TCR2EF18,LM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    5
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Power Dissipation-Max
    580mW
  • Operating Supply Current
    35μA
  • Current - Output
    200mA
  • Quiescent Current
    60μA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Min Input Voltage
    1.5V
  • Current - Input Bias
    60μA
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Dropout Voltage
    230mV