  • TCR3DG32,LF
TCR3DG32,LF
advertisement
Manufacturer No:
TCR3DG32,LF
HK JDW NO:
4669-TCR3DG32,LF
Package:
4-XFBGA, CSPBGA
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC TCR3DG Series 4-XFBGA, CSPBGA
Quantity:
In Stock : 9787
Step5Bar-code shipping tag
TCR3DG32,LF
  • Current - Quiescent (Iq)
    65μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.215V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    4-XFBGA, CSPBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    TCR3DG
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    78μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.2V