  • TCR3UG33A,LF
TCR3UG33A,LF
advertisement
Manufacturer No:
TCR3UG33A,LF
HK JDW NO:
4669-TCR3UG33A,LF
Package:
4-XFBGA, WLCSP
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC TCR3UG Series 4-XFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TCR3UG33A,LF
  • Package / Case
    4-XFBGA, WLCSP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Series
    TCR3UG
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3.3V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Inrush Current, Over Current, Thermal Shutdown
  • Current - Quiescent (Iq)
    680nA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.273V @ 300mA
  • PSRR
    70dB (1kHz)