  • TCR5SB25(TE85L,F)
TCR5SB25(TE85L,F)
advertisement
Manufacturer No:
TCR5SB25(TE85L,F)
Manufacturer:
Toshiba
HK JDW NO:
4669-TCR5SB25(TE85L,F)
Package:
SOT-25
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC SOT-25
Quantity:
In Stock : 6204
Step5Bar-code shipping tag
TCR5SB25(TE85L,F)
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-25
  • Number of Pins
    5
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    380mW
  • Number of Outputs
    Fixed
  • Max Output Current
    200mA
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    380mW
  • Current - Output
    200mA
  • Quiescent Current
    40μA
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Min Input Voltage
    2.7V
  • Current - Input Bias
    40μA
  • Max Input Voltage
    6V
  • Dropout Voltage
    200mV
  • Height
    1.1mm
  • Length
    2.9mm
  • Width
    1.6mm