  • TCR8BM105A,L3F
TCR8BM105A,L3F
advertisement
Manufacturer No:
TCR8BM105A,L3F
HK JDW NO:
4669-TCR8BM105A,L3F
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
Enable Fixed PMIC TCR8BM Series 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 87
Step5Bar-code shipping tag
TCR8BM105A,L3F
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TJ
  • Series
    TCR8BM
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Current - Output
    800mA
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.05V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
  • Current - Quiescent (Iq)
    36μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.24V @ 800mA
  • PSRR
    98dB (1kHz)