  • TCSCS1E105MAAR
TCSCS1E105MAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1E105MAAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1E105MAAR
Datasheet:
TCSCS1E105MAAR
Description:
1μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 8Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1E105MAAR
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8Ohm
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm