  • TE10A0503C01
TE10A0503C01
advertisement
Manufacturer No:
TE10A0503C01
HK JDW NO:
732-TE10A0503C01
Package:
Datasheet:
TE10A0503C01
Description:
Quantity:
In Stock : 149
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TE10A0503C01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Single Blade Included)
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2016
  • Series
    TE10 (10W)
  • Size / Dimension
    3.31Lx1.85W x 1.50 H 84.0mmx47.0mmx38.0mm