  • THAS602M025AC0C
THAS602M025AC0C
advertisement
Manufacturer No:
THAS602M025AC0C
HK JDW NO:
192-THAS602M025AC0C
Datasheet:
THAS602M025AC0C
Description:
THAS 6000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.118Lx1.000W 53.80mmx25.40mm -55°C~105°C Polar FlatPack
Step5Bar-code shipping tag
THAS602M025AC0C
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    THAS
  • Size / Dimension
    2.118Lx1.000W 53.80mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.5A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.75A @ 20kHz
  • Height Seated (Max)
    0.366 9.30mm