  • TISP4395H3BJR-S
TISP4395H3BJR-S
advertisement
Manufacturer No:
TISP4395H3BJR-S
HK JDW NO:
103-TISP4395H3BJR-S
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
TISP4395H3BJR-S
Description:
Sidacs 320V
Step5Bar-code shipping tag
TISP4395H3BJR-S
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Number of Pins
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    55pF
  • Subcategory
    Silicon Surge Protectors
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Current Rating
    5A
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    TISP4395
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    100A
  • Peak Pulse Current
    300A
  • Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)
    320V
  • Hold Current
    600mA
  • Trigger Device Type
    SILICON SURGE PROTECTOR
  • Non-Repetitive Pk On-state Cur
    50 A
  • Current - Hold (Ih)
    150mA
  • Voltage - Breakover
    395V
  • Voltage - On State
    3V