  • TISP4400H3LMR
TISP4400H3LMR
advertisement
Manufacturer No:
TISP4400H3LMR
HK JDW NO:
103-TISP4400H3LMR
Package:
TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Datasheet:
TISP4400H3LMR
Description:
SURGE SUPP THYRISTOR 300V TO-92
Step5Bar-code shipping tag
TISP4400H3LMR
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
  • Surface Mount
    NO
  • Number of Pins
  • Published
    2007
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    62pF
  • Subcategory
    Silicon Surge Protectors
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    5A
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    TISP4400
  • Pin Count
    3
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    100A
  • Peak Pulse Current
    300A
  • Hold Current
    150mA
  • Trigger Device Type
    SILICON SURGE PROTECTOR
  • Voltage - Off State
    300V
  • Non-Repetitive Pk On-state Cur
    60 A
  • Voltage - Breakover
    400V
  • Voltage - On State
    3V
  • Holding Current-Max
    600mA