  • TL3304NF260QJ
TL3304NF260QJ
advertisement
Manufacturer No:
TL3304NF260QJ
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-TL3304NF260QJ
Package:
Datasheet:
TL3304NF260QJ
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL3304NF260QJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Actuator Material
    Rubber
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Series
    TL3304
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    J Lead
  • Actuator Type
    Standard
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Mechanical Life
    100,000 Cycles
  • Operating Force
    260gf
  • Actuator Orientation
    Top Actuated
  • Outline
    6.20mm x 6.20mm
  • Contact Rating @ Voltage
    0.05A @ 50VDC
  • Switch Travel
    0.25mm
  • Actuator Height off PCB, Vertical
    2.60mm