  • TL3304NF500QG
TL3304NF500QG
advertisement
Manufacturer No:
TL3304NF500QG
HK JDW NO:
239-TL3304NF500QG
Package:
Datasheet:
TL3304NF500QG
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V
Step5Bar-code shipping tag
TL3304NF500QG
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
  • Actuator Material
    Rubber
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2002
  • Series
    TL3304
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Termination Style
    Gull Wing
    Off-Mom
  • Throw Configuration
    SPST
  • Mechanical Life
    100,000 Cycles
  • Operating Force
    500gf
  • Actuator Orientation
    Top Actuated
  • Outline
    6.20mm x 6.20mm
  • Contact Rating @ Voltage
    0.05A @ 50VDC
  • Switch Travel
    0.25mm
  • Actuator Height off PCB, Vertical
    2.60mm