  • TL4050A10QDCKRG4
TL4050A10QDCKRG4
advertisement
Manufacturer No:
TL4050A10QDCKRG4
HK JDW NO:
815-TL4050A10QDCKRG4
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
TL4050A10QDCKRG4
Description:
IC VREF SHUNT PREC 10V SC-70-5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL4050A10QDCKRG4
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    5
  • Temperature Coefficient
    40 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output Voltage
    10V
  • Max Output Current
    15mA
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Current - Output
    15mA
  • Voltage - Output
    10V
  • Current - Cathode
    100μA
  • Length
    2mm