  • TL4050A25IDCKR
TL4050A25IDCKR
advertisement
Manufacturer No:
TL4050A25IDCKR
HK JDW NO:
815-TL4050A25IDCKR
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
Description:
IC VREF SHUNT 2.5V SC70
Step5Bar-code shipping tag
TL4050A25IDCKR
  • Number of Terminations
    5
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Base Part Number
    TL4050
  • Pin Count
    5
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    15mA
  • Number of Channels
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Min Output Voltage
    2.5V
  • Current - Cathode
    65μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    41μVrms
  • Height
    1.1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    900μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Package / Case
    5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Tolerance
    ±0.1%