  • TL4050A25QDBZR
TL4050A25QDBZR
advertisement
Manufacturer No:
TL4050A25QDBZR
HK JDW NO:
815-TL4050A25QDBZR
Description:
Precision Micropower Shunt Voltage Reference 3-SOT-23 -40 to 125
Step5Bar-code shipping tag
TL4050A25QDBZR
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Terminal Pitch
    0.96mm
  • Base Part Number
    TL4050
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    15mA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Min Output Voltage
    2.5V
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Current - Cathode
    65μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    41μVrms
  • Height
    1.22mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.3mm
  • Thickness
    1mm