  • TL4050B50QDBZT
TL4050B50QDBZT
advertisement
Manufacturer No:
TL4050B50QDBZT
HK JDW NO:
815-TL4050B50QDBZT
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
-40°C~125°C TA Fixed 0.95mm PMIC TL4050 TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Quantity:
In Stock : 16708
Step5Bar-code shipping tag
TL4050B50QDBZT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Tolerance
    ±0.2%
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • HTS Code
    1
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    TL4050
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G3
  • Output Voltage
    5V
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    15mA
    Shunt
  • Min Output Voltage
    5V
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Current - Cathode
    90μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    93μVrms
  • Height Seated (Max)
    1.12mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.3mm