  • TL4050C25QDCKRG4
TL4050C25QDCKRG4
advertisement
Manufacturer No:
TL4050C25QDCKRG4
HK JDW NO:
815-TL4050C25QDCKRG4
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
TL4050C25QDCKRG4
Description:
IC VREF SHUNT PREC 2.5V SC-70-5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL4050C25QDCKRG4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Output Current
    15mA
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Current - Output
    15mA
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Current - Cathode
    60μA
  • Voltage Reference
    2.5V
  • Length
    2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Tolerance
    0.5%
  • Number of Terminations
    5
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Output Voltage
    2.5V