  • TL4051A12IDBZR
TL4051A12IDBZR
advertisement
Manufacturer No:
TL4051A12IDBZR
HK JDW NO:
815-TL4051A12IDBZR
Description:
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23
Step5Bar-code shipping tag
TL4051A12IDBZR
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    50ppm/°C
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    TL4051
  • Output Voltage
    1.225V
  • Max Output Current
    12mA
  • Number of Channels
  • Max Output Voltage
    1.225V
  • Reference Type
    Shunt
  • Nominal Input Voltage
    10V
  • Min Output Voltage
    1.225V
  • Temp Coef of Voltage-Max
    50 ppm/°C
  • Current - Cathode
    65μA
  • Noise - 10Hz to 10kHz
    20μVrms
  • Height
    1.22mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    1.3mm
  • Thickness
    1mm